Stabiilne ja kiire võrk single-channel architecture tehnoloogiaga

Eestis ühena vähestest wifi-võrkude loojatest pakume kohtvõrgu loomiseks single-channel arhitektuuri (SCA) wifi-tehnoloogiat. See sobib väga hästi suurtele territooriumitele ja liikuvate tööjaamadega kohtadesse: ladudesse ja logistikakeskustesse, tehastesse, koolidesse, suurtesse kontoritesse. SCA tehnoloogia töötas välja Fortinet, üks maailma juhtivatest võrguseadmete tootjatest.

Tavapärase võrgu roamingu-probleemid

Tavapärases mitmekanalilises wifi-lahenduses on igal wifi-seadmel oma sagedus. Ühe punkti mõjualast teise liikudes ühendatakse end ühest punktist lahti, et saaks ühenduda uude punkti. See aga tähendab hetkelist ühenduseta olekut, mis võib tekitada katkestusi rakeduste töös.

Teisalt, kui wifi-seadmete levialad kattuvad, tekib kasutaja seadmel segadus, kumma wifi-punktiga ühenduda – võrgu stabiilsusega jälle probleem.

Lisaks, kui tavapärase võrgu ühes punktis on palju ühendunud seadmeid (näiteks klassiruumis õpilaste tahvelarvutid), tekib selles kohas ülekoormus ja seademe ühendus võrguga muutub aeglaseks.


Single-channel architecture. Ühest Wifi-punktist teise liikumisel ei ühendata end võrgust lahti. Seega pole võrgukatkestusest tulenevaid tõrkeid.

Single-channel võrgu eelised

Single-channel arhitektuuri puhul on kõigil wifi-punktidel sama sagedus. Kasutaja tööjaam on kogu aeg ühendatud ühe virtuaalse ühenduspunkti külge, mis tähendab, et seade ei pea liikudes end pidevalt võrgust lahti ja taasühendama. Nii ei teki võrgukatkestustest tulenevaid roamingu-tõrkeid.

Samuti laheneb ülekoormatuse probleem. Kui ühes punktis on palju kasutajaid, suunatakse osad neist automaatselt kõrvalpunktidesse, tagades kõigile hea ühenduse.

Lisaks stabiilsusele on SCA võrku väga lihtne laiendada. Olemasolevat võrku ei pea ümber seadistama, piisab lihtsalt uue wifi-punkti lisamisest.

Fortineti single-channel architecture'i tutvustus.

REDWALL
Võta ühendust!