Failide jagamine Teamsis. Diginõuanne #37

Nüüd saad Teamsis enne faili jagamist määrata, kellele ja millistel tingimustel faili jagad. Näiteks vali, kas link failile töötab ainult ettevõttesiseselt või saab seda jagada ka väljapoole.

Lisaks leiad sätete alt palju muid võimalusi: muutmise ja allalaadimise keelamine, lingi aegumiskuupäeva määramine, ainult läbivaatusrežiim, kus faili saab ainult kommenteerida ja soovitusi jagada.
Vaata alltoodud juhendist, milliseid võimalusi Teams failide jagamiseks täpsemalt pakub. 👇

Kuidas muuta Teamsis lingisätteid?


1.
Ava vestlus ning lohista fail, mida soovid jagada, vestlusaknasse. Faile saad jagada ka kirjaklambri ikoonilt.2. Jagatava faili paremasse serva ilmub pisike nool, millele vajutades avanevad jagamislingi sätted.

3.
Lingisätetest saad määrata, kes ja millistel tingimustel saavad jagatud faili kasutada

Vali, kellele soovid ligipääsu anda. Vaikimisi on valitud, et faili saavad vaadata Praegu selles vestluses osalevad inimesed

Muud võimalused: 

Kõik, kellel on link – failile pääsevad ligi kõik, kellel on selleks link. Kasuta valikut siis, kui sulle sobib, et vestluses olevad inimesed saavad faili vabalt edasi jagada, nii ettevõttesiseste kui väliste inimestega.

Teie asutuse töötajad, kellel on link – failile pääsevad ligi ainult sinu asutuse inimesed ning edasi saab jagada ka ainult ettevõttesiseselt.

Inimesed, kel on juurdepääs – faili näevad inimesed, kellel on juba sellele ligipääs, näiteks on fail salvestatud ühiskausta. 

Määratud inimesed – saad lisada konkreetsed inimesed, kes failile ligi pääsevad. Kui link edastatakse inimesele, kes pole määratud inimeste hulgas, linki avada ei saa.


Muud sätted

Kui oled valinud, kes failile ligi pääsevad, saad Muude sätete alt määrata, mida lingiga täpsemalt teha saab.

Luba redigeerimine – luba või keela faili muutmine.

Ava ainult läbivaatusrežiimis – inimesed saavad ainult kommentaare kirjutada ja dokumendi jaoks muudatusi soovitada, muutmine pole lubatud.

Aegumiskuupäev – saad määrata lingile aegumiskuupäeva, mille möödumisel link enam failile juurdepääsu ei anna.

Blokeeri allalaadimine – faili ei saa alla laadida, printida ega sisu kopeerida. Lisaks ei ole võimalik faili avada Office´i töölaua- ega mobiilirakenduses, vaid ainult veebiversioonis.

Microsoft Teamsis failide jagamine on paindlik ning lingisätete abil saad tagada, et faili näevad ainult need inimesed, kes seda nägema peavad.
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
26.10.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!