Koostöörakendus Microsoft Loop. Diginõuanne #45

Hiljaaegu tutvustas Microsoft uut rakendust Microsoft Loop, mille mõned komponendid on juba saadaval ning mis peagi täielikult kasutajateni jõuab. Rakenduse mõte on olla justkui lõuend, millel kogu meeskond saab üheskoos, asukohast olenemata, koostööd teha.

Kuigi Microsoft Loop saab olema iseseisev rakendus, on selle komponente võimalik kasutada ka teistes Office'i rakendustes. Ühes rakenduses loodud komponente saad teistesse kopeerida ning tehtud muudatused on rakenduste vahel sünkroonis. Kui sina või sinu kolleeg komponenti muudab, on seda reaalajas näha.

Sama komponent, erinevad rakendused

Kuigi veel pole täpselt teada, millal Loop rakendus täielikult kasutajateni jõuab, on mõned selle elemendid juba kasutatavad ja saad neid Teamsis katsetada (juhendi leiad altpoolt).

Millest Microsoft Loop koosneb?

Teadaolevalt hakkab Loop rakendus koosnema kolmest peamisest osast: tööruumid, leheküljed ja komponendid.

Tööruumi näide

Tööruumid (Workspaces) – siia saab koondada kogu projekti puudutava info. Näed, kes millega tegeleb ning saad hoida silma peal projekti edenemisel.

Leheküljed (Pages) – justkui lõuendid, kuhu komponente, linke, faile ja muud projekti jaoks vajalikku infot lisada.

Komponendid (Components) – komponendid võivad olla nimekirjad, tabelid, loendid vms. Komponente saab erinevatesse rakendustesse kopeerida ning vestlustes, dokumentides, koosolekutel meeskonnaga koos muuta.

Kuidas Loop toimib?

Kogu poolelioleva projekti info on kogutud ühte tööruumi ning saad kasutada erinevaid teisaldatavaid komponente, et koos meeskonnaga olemasolevat täiendada, uut informatsiooni lisada ja muus osas koostööd teha.

Näiteks lood tööruumis projekti ülesandeloendi ning vajad kolleegide sisendit. Saad tööruumist loendi Teamsi vestlusesse kopeerida ja sinu kolleegid saavad seda vestluses muuta. Kuna teisaldatavad komponendid on erinevate rakenduste vahel sünkroonis, on vestluses tehtud muudatused näha ka tööruumis ja mujal, kus sama komponent kasutusel on.

Juba praegu saad Teamis vestluses reaalajakomponente kasutada – loo täpp-, number- ja kontroll-loendeid, lõike, tabeleid ja ülesandeloendeid.

Tulevikus lisandub komponentide hulka veel palju huvitavat, näiteks hääletustabelid, mis aitavad otsustusprotsesse kiirendada. Näide, mida hääletustabel endast kujutama hakkab. 👇

Hääletustabeli näide

Katseta Teamsis Loop'i komponente

1. Ava Teamsi vestlus.

2. Sõnumi koostamise akna alumisest äärest leiad valiku Lisa reaalajakomponent.

3. Vali sobiv komponent, saada vestluse osalistele ning saate komponenti üheskoos muuta.

Reaalajakomponentide valik

Näiteks võid luua ülesandeloendeid, kuhu saad kirjutada kõik projektiga seotud ülesanded, määrata nende täitjad (@nimi), tähtajad ja tabelit koos kolleegidega muuta.

Reaalajas ülesandeloendid

Teamsis tehtud Loop komponente on võimalik ka e-kirja teel saata või muul moel nende linki jagada. Iga komponendi puhul saad muuta lingisätteid ning määrata, kes ja kuidas peaks linki kasutada saama.

Lingisätted

Lisainfot nii Loop rakenduse kui selle avaldamise kohta on oodata lähikuudel.

Seni saad reaalajakomponente Teamsis katsetada ning Microsoft Loop rakenduse kohta lugeda Microsofti blogist.

BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
18.01.2022
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!