Krüpteeritud e-kirjad. Diginõuanne #34

Vahepeal on oluline, et e-kirjas olev info ei läheks rändama ja oleks kaitstud. Selleks saad kasutada Outlooki krüpteerimise funktsiooni, mis tagab, et tundlik info jõuab ainult nendeni, kellele see on mõeldud.
E-kirja krüpteerimine tähendab, et kiri muudetakse loetavast lihttekstis šifreeritud tekstiks ehk see on kõrvalistele isikutele loetamatu. Ainult kirja saaja, kelle privaatne võti vastab võtmele, mida kasutati e-kirja krüpteerimiseks, saab kirja lugemiseks lahti krüpteerida.

NB!
Outlookis saavad e-kirju krüpteerida kasutajad, kellel on Office 365 Enterprise E3 litsents.

E-kirja krüpteerimine kasutades Microsoft 365 Message Encryption funktsiooni.

1. Ava e-kirja kirjutamise aknas Options (Suvandid) ning leia valik Encrypt (Krüpti).
2. Nüüd saad valida, millist krüpteerimise viisi kasutad.

Encrypt-Only (Ainult krüptitult) – e-kiri krüpteeritakse ning lihttekst muutub kodeeritud tekstiks. Kui kiri saajani jõuab, saab ta selle dešifreerida ja sõnumit lugeda.

Do Not Forward (Ära saada edasi) – Kirja saajal on võimalik sõnumit lugeda, kuid ta ei saa seda edastada, printida või sisu kopeerida. Nii saad tagada, et kiri ei jõua kaugemale kui soovisid. Kui saaja proovib kirja edastada, printida, sisu kopeerida või alla laadida, saab ta veateate.

Confidential \ All Employees (Konfidentsiaalne \ kõik töötajad) – Kiri on mõeldud ainult organisatsioonisiseseks kasutamiseks. Selle väliste kasutajatega jagamine pole võimalik.

Highly Confidential \ All Employees (Äärmiselt konfidentsiaalne \ kõik töötajad) – Ainult organisatsiooni töötajad saavad kirja vaadata, muuta ja sellele vastata. Organisatsioonivälistele kasutajatele kirja jagada ei saa.

3. Kui oled valinud sobiva krüpteerimisviisi ning kiri on koostatud, saad selle välja saata.

Salajane kiri ongi saadetud!
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
05.10.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!