Mis on Microsoft Viva? Diginõuanne #42

Microsoft on loonud hulgaliselt uuenduslikke funktsioone meeskonna juhtimiseks, koostööks ja parema töötamise kogemuse tagamiseks. Kõige uuema lahendusena on Microsoft turule toonud töötajatele mõeldud platvormi Microsoft Viva, mis edendab töötamise kogemust.

Mis on Microsoft Viva?

Microsofti sõnul on Viva töötajate kogemusele keskendunud platvorm, mis hõlmab suhtlemist, teadmisi, õppimisvõimalusi, erinevaid ressursse ja töövooge puudutavat infot. Viva toimib Microsoft 365-e toel ning on kasutatav Teamsi kaudu.

Microsoft Vival on neli osa: connections, learning, insights ja topics.

Viva Topics

Viva Topics on loodud organisatsiooni teabe ja materjalide organiseerimiseks ning lahenduseks, kust töötajad kiirelt ja mugavalt vajaliku informatsiooni üles leiavad.

Topics tutvub, analüüsib ja korrastab automaatselt ettevõtte informatsiooni ja proovib leida olulised teemad. Tehisintellekti abil analüüsitakse vestlusi ja muud materjali ning selle põhjal luuakse teemalehed.

Loodud teemade kohta on töötajatel võimalik saada alljärgnevat infot:
  • definitsioonid;
  • asjakohased inimesed, kellega ühel või teisel teemal kontakteeruda;
  • olulised dokumendid;
  • seotud teemad;
  • teemaga seotud meeskond ja veebiressursid.
Informatsiooni muutmine ja uute teemade lisamine on väga lihtne. Näiteks saab Viva Topics keskkonda kokku koguda uue töötaja onboarding protsessi kohta käivad materjalid.

Viva Connections

Viva Connections parandab tehisintellekti abil töötajate kaasatust ja informeeritust. Connections kogub rakendustest ja seadmetest, mida iga päev kasutad, kokku asjakohased uudised, vestlused ja muu info. Seejärel on kogu info leitav ühest keskkonnast, millel on ettevõtte bränding ja mida saab vastavalt soovidele kohandada.

Viva Connections kaudu pääseb ligi ettevõtte ressurssidele, näiteks personaliteabele või muudele poliitikatele. Leiad Viva Connections keskkonna Microsoft Teamsist.

Viva Connections töötab SharePoint'i toel.

Connections on loodud selleks, et sinu töötajad oleksid kaasatud ja tunneksid kuuluvustunnet.

Viva Learning

Viva Learning pakub töötajatele igapäevaseid õppimisvõimalusi.

LinkedIn Learning ja Viva Learning
Õppimiseks saab kasutada erinevaid veebikeskkondi, näiteks Coursera või LinkedIn Learning.

Lisaks võimaldab Viva Learning ressursse ja kursuseid kolleegidele jagada ja soovitada. Vestluses saad kolleegidega kursuse üle arutleda või seda lihtsalt ja kiirelt jagada.

Meeskonnajuhid saavad kursuseid kogu meeskonnale või ainult konkreetsele liikmele määrata ja soovitada. Viva Learning toetab ettevõtte õppimiskultuuri ja töötajate arengut.

Vali oma huvialad ja Viva Learning pakub sulle kursuseid, mis sulle meeldida võivad.
Vali huvialad

Viva Insights

Viva Insights võimaldab ettevõttel andmepõhiselt oma protsesse ja poliitikaid täiustada. Lisaks tulevad teadmised kasuks töötajate heaolu ja produktiivsuse suurendamisele.

Saad Viva Insights rakenduse Microsoft Teamsi lisada ning selle kaudu saavad praktilisi teadmisi nii töötajad kui juhid. 

Insights on loodud töötajate heaolu parandamiseks. See on integreeritud meditatsioonirakendusega Headspace , kust leiad infot mediteerimise, parema unekvaliteedi, stressi vähendamise ja üldiselt elukvaliteedi parandamise kohta.

Insights pakub teisigi vahendeid, mis suunavad töötajaid rohkem vaimsele tervisele tähelepanu pöörama. Näiteks saad regulaarselt mõtiskleda selle üle, kuidas end tunned.
Kuidas end tunned?


Kuidas Microsoft Viva ettevõttele kasulik on?

Microsoft Viva pakub ettevõttele ja töötajatele erinevaid kasusid:
  • parem töötamise kogemus;
  • suurem töötajate kaasatus;
  • läbipõlemise ennetamine;
  • produktiivsuse parandamine;
  • vaimsele tervisele tähelepanu pööramine.
Viva saab olla abiks ka töötajatega seotud otsuste tegemisel, näiteks saab Insights abil parandada töötajate onboarding protsessi.

Töötajate kaasatuse tõstmiseks kasuta Viva Connections lahendust, mis tuleb kasuks töökultuuri edendamisele ning tagab, et töötajad on kursis organisatsiooni uudiste ja olulise informatsiooniga.

Microsoft Viva on võimas tööriist meeldivama töökeskkonna loomiseks. Selleks, et kõiki Viva funktsioone maksimaalselt ära kasutada, peab sellest saama igapäevatöö osa, mille abil töötajad õpivad, suhtlevad ja koostööd teevad. Insights funktsioon võimaldab meeskonnajuhtidel jälgida töötajate saavutusi ja teha vajalikke parandusi.

Kui soovid Vivast või teistest Microsofti võimalustest rohkem teada, võta meiega ühendust ja arutame, mis sinu ettevõttele sobida võiks.
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
07.12.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!