Nostalgilised taustapildid. Diginõuanne #28

Tahad videokoosolekul teiste seast silma paista? Microsofti disainerid on kasutanud meeldejäävaid hetki Microsofti ajaloost ning loonud neist midagi põnevat, millega videokoosolekud rõõmsamaks muuta.
Too kolleegidele naeratus näole, meenutades neile kirjaklamber Clippyt.

Virtuaalne assistent Clippy (tuntud ka kui "Clippit") võis olla üliagar, järjepidev ja kohati häiriv, kuid samas paneb tema nägemine siiani naerma.

Kasutajate negatiivse tagasiside ja Clippy vähese populaarsuse tõttu kaotati ta täielikult Office 2007 versioonist. Nüüd võib teda taas kohata Teamsi taustapildil. Peagi hakkab Clippy Microsofti emotikonide seas asendama tavalist kirjaklambrit.

Millal viimati Solitaire´i mängisid?

Kaardimäng Microsoft Solitaire tähistas mais 31. aastapäeva ning on siiani üks maailmas enim mängitud arvutimänge.

Esialgu oli Solitaire´i eesmärk kasutajaid õpetada, sest mängimise ajal sai harjutada hiirega lohistamist (drag-and-drop). Ei osatud arvatagi, et ühel hetkel on mängi nii populaarne ja kaasahaarav, et probleemiks saavad töö ajal Solitaire´i mängivad töötajad.

Mängu algsesse versiooni oli kavandatud ka "boss key", mille vajutamine asendas Solitaire´i akna Exceli arvutustabeliga, kuid lõplikust versioonist see funktsioon eemaldati.

Sära maailma tuntuima foto taustal

Rahusta kaaslaste meeli ja kasuta videokõne taustana Windows XP taustapilti "Bliss".

1996. aastal oli fotograaf Charles O´Rear teel tüdruksõpra külastama ning peatus, et pildistada ilusat maastikku, mida autoaknast nägi.

Hetkeni, mil Microsoft temalt pildi õigusi osta soovis, Charles isegi ei mäletanud, et oli sellise foto teinud. Samuti ei osanud ta oodata, et 2001. aastal saab foto Windows XP vaikimis määratud taustapildiks.

Hinnanguliselt on pilti näinud miljardid inimesed ning ilmselt on tegu ühe maailma enim vaadatud fotoga. Ka pildi autor ise on fotot maailma eri paigus kohanud. Loe rohkem.

Väljenda oma kunstiannet

Nostalgilistelt taustapiltidelt ei puudu ka populaarne joonistusprogramm Paint. Programmi tutvustati kasutajatele esimest korda 1985. aasta veebruaris ning see oli osa Windowsi esimesest versioonist Windows 1.0. Painti järeltulija Paint 3D avaldati 2017. aastal.

Kasuta Microsofti disainerite loodud Painti-teemalist taustapilti või ava Paint ja joonista endale ise meelepärane taust.

Kõik nähtud taustapildid saad alla laadida siit.

Diginõuandest #14 leiad juhendi Teamsi videokõne tausta muutmise kohta.BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
23.08.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!