Teams ja Power Automate. Diginõuanne #40

Nüüdsest saad Teamsis kasutada Power Automate'i võimalusi ning luua erinevaid automatiseeritud töövooge. Näiteks saad seadistada meeldetuletusi, mille abil tagad, et olulised sõnumid ei jää vastuseta.
Selleks, et saaksid meeldetuletusi seadistada, pead Teamsis kasutama Power Automate rakendust. Lisaks meeldetuletuste loomisele võid automatiseerida ka teisi tegevusi. Esialgu näitame, kuidas luua just meeldetuletuste voogu.

Leia Power Automate rakendus ja loo meeldetuletuste voog

1. Ava Teams ning leiad vasakpoolsest menüüst Rakendused. Kirjuta otsingusse Power Automate ja lisa see rakenduste hulka.
Leia Power Automate rakendus
Lisa Power Automate rakenduste hulka
2. Kui oled Power Automate'i avalehel, leiad populaarsete Teamsi mallide seast malli Follow up on a message. Vajuta mallile.
Vali mall
3. Vali voole meelepärane nimi või jäta vaikimisi lisatud nimi. Seejärel vajuta Loo voog ning näed ekraanil teadet, et voo loomine õnnestus.
Pane voole nimi ja lisa voog
4. Power Automate'i avalehel kuvatakse nüüd loodud voog ja selle kohta käiv info.
Power Automate'i avaleht
Lisaks ilmub vestluste hulka Power Automate'i vestlus, kuhu edaspidi meeldetuletused kuvatakse.
Power Automate'i vestlus


Kuidas Teamsi vestluses sõnumitele meeldetuletusi seadistada?

Kui Power Automate on aktiveeritud ja meeldetuletuste voog loodud, saad alustada sõnumitele meeldetuletuste lisamist.

Näiteks soovid kolleegilt midagi küsida, kuid tal on hetkel väga kiire ning palub sul tunni pärast uuesti kirjutada. Selleks, et sa ei unustaks kirjutada, lisad sõnumile meeldetuletuse:

1. Liigu hiirega sõnumile ning vajuta kolmele punktile. Leia avanenud menüüst Rohkem toiminguid ja seejärel vajuta Follow up on a message.
Lisa sõnumile meeldetuletus
3. Avaneb aken, kus saad määrata meeldetuletuse kuupäeva ja kellaaja. Samuti saad lisada märkmeid selle kohta, mida täpsemalt sõnumiga tegema pidid.
Lisa kuupäev, kellaaeg ja märkmed
4. Kui saabub meeldetuletuses märgitud aeg, ilmub Power Automate vestlusaknasse sõnum, mis meeldetuletusele viitab. Samuti näed ekraanil samasugust Teamsi teavitust nagu näed siis, kui mõni kolleeg sulle kirjutab.
Meeldetuletuse teavitus
5. Sõnumis on meeldetuletuse sisu. Vajuta Go to message ning jõuad sõnumini, millele meeldetuletuse seadistasid.
Meeldetuletuse sisu
5. Sõnumi esiletõstmiseks muudab see korraks värvi ehk annab märku, et see on sõnum, millele meeldetuletuse seadistasid.
Esiletõstetud sõnum

Nii saadki Teamsis meeldetuletusi luua.

Leiad Power Automate'ist veel teisigi automatiseerimise võimalusi. Näiteks võid luua voo, mille abil Teamsi sõnumi põhjal Microsoft To Do rakendusse ülesandeid luua. Loe Microsoft To Do kohta rohkem siit.

Avasta Teamsi võimalused!
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
16.11.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!