Mis on Windows 10 clipboard? Diginõuanne #21

Viimati kopeeritud üksuse kleepimiseks vajutame enamasti kiirteed Ctrl V või valime paremklikiga avanevast menüüst Kleebi (Paste). Kas teadsid, et lisaks viimati kopeeritud üksuse kleepimisele saad kasutada Windows 10 lõikelauda ehk clipboardi ning näha varem kopeeritud teksti ja pilte ning neid kleepida? Lisaks on võimalik lõikelauale infot kinnitada ehk kui midagi pidevalt kleebid, kinnita see lõikelauale ja leia edaspidi ühe nupuvajutusega.

Kuidas avada lõikelaua ajalugu (Clipboard)?

1. Lõikelaua ajaloo nägemiseks vajuta Windowsi logoga klahv + V ning avaneb kopeeritud üksuste ajalugu. Vajuta üksusele, mida soovid kleepida.

2. Iga kopeeritud üksuse puhul leiad paremalt ülalt kolm punkti, millele vajutades avaneb menüü.

Kustuta (Delete) – kustuta valitud üksus lõikelaua ajaloost.

Kinnita (Pin) – kui mingit kindlat infot pidevalt kopeerid ja kleebid, kinnita see lõikelaua ajalukku ning leiad selle sealt alati mugavalt ja kiirelt üles, isegi siis kui vahepeal arvuti taaskäivitad. Selleks vali Kinnita (Pin).

Sünkrooni (Sync) – kui oled sisse lülitanud lõikelaua sünkroonimise, pääsed lõikelaua üksustele ligi ka oma teistest Windows 10 seadmetest. (Vt altpoolt, kuidas sünkroonimist sisse lülitada)

Kustuta kõik (Clear all) – kustuta kõik lõikelaua üksused.


Kuidas lõikelaua sünkroonimine sisse lülitada?

1. Ava Start > Seaded (Settings) > Süsteem (System) > Lõikelaud (Clipboard).

2. Lülita sisse Seadmete vahel sünkroonimine (Sync across devices)

Kui valid, et sünkroonimine toimub automaatselt (Automatically sync text that I copy), sünkroonitakse kõik üksused, mida kopeerid.

Kui valid, et sünkroonimine ei toimu automaatselt (Never automatically sync text that I copy), sünkroonitakse ainult need üksused, mille puhul oled sünkroonimise sisse lülitanud.

Üksuse sünkroonimise sisselülitamine käib lõikelaua ajaloost, valides kolme punkti menüüst Sünkrooni (Sync).

NB! Sünkroonimise funktsioon on seotud Sinu Microsofti kontoga ehk sünkroonimise kasutamiseks veendu, et oled seadmetesse sisse loginud sama kontoga. Hetkel ei saa lõikelaua ajalugu telefoniga sünkroonida, kuid see funktsioon on tulekul.
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
14.06.2021
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!