Töökindel võrk turvaliselt ja kulutõhusalt: Fortinet Secure SD-WAN

Ettevõtte laienemine ja keerukamaks muutuv struktuur tähendab sageli uusi nõudmisi IT-infrastruktuurile. Mitu asukohta, sh eri riikides paiknemine, paindlik töökorraldus, kaugtöö, järjest suurenev pilveteenuste hulk – kõik see nõuab usaldusväärset võrguühendust. SD-WAN tehnoloogiaga on võimalik saavutada töökindel võrk, seda turvaliselt ja kulutõhusalt. Loe edasi ja saad teada, kuidas see kaasaegne tehnoloogia võrgumured lahendab.

Mõtleme näiteks tööstusettevõttele, mille asukohti võib leida maailma eri paigust – kontorid on linnas, tootmisüksused linnapiiridest väljas või eraldatud tööstusparkides. Geograafilistest eripäradest tingitult on teenusepakkujate valik piiratud ja igal pool ei saa kasutada parima kvaliteediga internetiteenust.

Kuidas tagada stabiilne ühendus, kui asukoha iseärasused, internetiteenuse kvaliteedi varieerumine ja muud tegurid selle pidevalt proovile panevad?

Tõhus lahendus on SD-WAN võrgutehnoloogia.

SD-WAN võrgutehnoloogia

SD-WAN tehnoloogia rakendamine Fortineti seadmetega

SD-WAN ehk Software-Defined Wide Area Network tähendab, et kasutusel on keskne juhtimiskonsool, mille abil saavad võrguadministraatorid hallata võrgu seadeid ja kehtestada reegleid liikluse suunamiseks. SD-WAN tehnoloogia parandab võrgu kättesaadavust ning jõudlust. Lisaks on lahendus ka kuluefektiivne.

SD-WAN suunab võrguliikluse mööda parimat marsruuti. Seejuures võib ettevõttes kasutusel olla mitu erinevat internetiteenuse pakkujat, kaabelühendus ja 4G/5G andmesideteenus. Kui üks võrgutee peaks katkema või esineb tõrge, liigub liiklus sujuvalt üle teisele. Kasutajad ei pruugi katkestust isegi tähele panna.

Kuidas SD-WAN tehnoloogia oma võrku tuua? SD-WAN lahendust pakuvad mitmed tootjad ning olenevalt pakkujast võivad selle omadused erineda.

Võrguseadmete tootja Fortinet on maailmas juhtiv SD-WAN lahenduse pakkuja. Fortinet Secure SD-WAN keskendub lisaks võrgu töökindlusele ka selle turvalisusele.


SD-WAN tehnoloogia võimalused

Automaatne teekonnajuhtimine (Automated Path Intelligence)

Tõhusa andmeedastuse ja optimaalse võrguliikluse tagamiseks teeb SD-WAN reaalajas andmeanalüüsi ja jälgib võrgu jõudlust. Süsteem teeb info põhjal otsuseid andmeedastusteekonna valiku osas ning leiab parima teekonna, mis tagab optimaalse jõudluse, minimaalse viivituse ja kõrgel tasemel käideldavuse (high availability), sõltumata andmeedastuse allikast või sihtkohast.

Automaatne ümberlülitus varuteekonnale (Automated Failover)

Kui võrgu peamine tee katkeb või erineb tõrge, lülitub võrk automaatselt ümber varuteekonnale. Selleks jälgib süsteem pidevalt võrguseadmete ja teekondade seisundit, sealhulgas võrguliiklust, viivitust ja paketikadusid.

WAN-teekonna korrigeerimine (WAN Path Remediation)

SD-WAN tuvastab WAN-ühendusega seotud probleeme, nagu paketikadu (packet loss), latentsus (latency) ja latentsuse kõikumine (jitter) WAN linkide vahel. SD-WAN rakendab parandusmeetmeid nagu veakorrektsioon ja jitter buffering.

Rakenduste tähtsuse järjekorda seadmine (Application Prioritization)

Rakendustele on võimalik vastavalt nende tähtsusele prioriteet määrata. See funktsioon võimaldab võrgul aru saada, millised rakendused on kriitilise tähtsusega, analüüsida andmevoo omadusi ja vastavalt sellele võrguliiklust kohandada. Nii on kindel, et ärikriitilised rakendused toimivad sujuvalt ja nende jõudlusnõuded on täidetud ka suurenenud võrgukoormuse korral.

Tunneli ribalaiuse konsolideerimine (Tunnel Bandwidth Aggregation)

SD-WAN tehnoloogiaga saab mitu võrguteed ühendada ja kombineerida nende ribalaiuse üheks tervikuks. Nii suureneb ühenduse jõudlus ja läbilaskevõime. Võrguseadmed koguvad andmeid erinevate teede kohta, analüüsivad nende seisundit ja kasutuskoormust ning jaotavad andmeedastuse efektiivselt kõigi saadaolevate teede vahel.

BRS Networks Baltic on Fortineti partner. Planeerime ja juurutame Fortinet Secure SD-WAN lahenduse, et sinu ettevõtte võrk oleks usaldusväärne ja toimiks katkestusteta.

Räägime SD-WAN lahendusest


Loe rohkem

Fortinet.com/products/sd-wan
BRS Networks Baltic
Soovid IT-täishaldusteenusest rohkem teada?
Kirjuta meile.
Email again:

Tead kolleegi või sõpra, kellele see postitus võib meeldida? Jaga artiklit.


Kristiina Kõrbe
Turundusjuht
28.06.2023
REDWALL
IT abi +372 731 0888 Võta ühendust!